پست ها

پست ها

در این قسمت انواع قرار گیری پست ها را به نمایش گذاشتیم.


آخرین

اتانول چیست

گروه تولیدی رایان شیمی اتانول نوعی الکل است که می‌تواند با بنزین مخلوط شود و در وسایل نقلیه موتوری مورد... بیشتر بدانید

کاربرد های اسید هیدروکلریک

گروه تولیدی رایان شیمی اسید هیدروکلریک زمانی شکل می‌گیرد که گاز کلرید در آب مخلوط می‌شود. زمانی که واکنش رخ می‌دهد،... بیشتر بدانید

اسید هیدروکلریک (HCl) کاربردهایش

وقتی گاز هیدروژن (HCl) در آب حل می‌شود یک ترکیب شیمیایی به نام اسید هیدروکلریک  شکل می‌گیرد. این یک... بیشتر بدانید

آیا آب مقطر را می توان نوشید؟

نوشیدن آب مقطر بله، شما می‌توانید آب مقطر را بنوشید. با این حال، ممکن است طعم آن را دوست نداشته باشید... بیشتر بدانید

اکسیداسیون آلدهیدها و کتونها

اکسیداسیون آلدهیدها و کتونها گروه تولیدی رایان شیمی در این مقاله روشهای تمایز بین آلدهیدها و کتونها با استفاده از مواد... بیشتر بدانید

آب مقطر چیست آیا می توان آب مقطر را نوشید

آب مقطر دقیقاً چه چیزی است و آیا از روش‌های تصفیه دیگر در بازار متفاوت است؟ در این مقاله... بیشتر بدانید

روش‌های تهیه آب مقطر در منزل

روش‌های تهیه آب مقطر در منزل گروه تولیدی رایان شیمی آب مقطر آب خالصی است که با تراکم بخار یا تقطیر... بیشتر بدانید

اتانول چیست؟

اتانول چیست؟   گروه تولیدی رایان شیمی اتانول، اتیل الکل، یا الکل میوه نیز نامیده می‌شود. عضوی از دسته ای از ترکیبات... بیشتر بدانید


خطی

دی ۱۳۹۸

اتانول چیست

گروه تولیدی رایان شیمی اتانول نوعی الکل است که می‌تواند با بنزین مخلوط شود و در وسایل نقلیه موتوری مورد استفاده قرار گیرد. بسیاری از پمپ‌بنزین‌ها سوخت مخلوط را تامین می‌کنند که معمولاً ۱۰ درصد اتانول و ۹۰ درصد بنزین است.خودروها برای استفاده از این ترکیب سوخت به هیچ تغییراتی نیاز ندارند. خودروهای سوخت فلکس، که در سیستم‌های سوخت تغییراتی دارند، می‌توانند از E۸۵ استفاده کنند که ترکیبی از ۸۵ درصد اتانول و ۱۵ درصد بنزین است.با این اصلاحات، این خودروها می‌توانند [...]

کاربرد های اسید هیدروکلریک

گروه تولیدی رایان شیمی اسید هیدروکلریک زمانی شکل می‌گیرد که گاز کلرید در آب مخلوط می‌شود. زمانی که واکنش رخ می‌دهد، اسید کلروهیدریک بوی تندی می‌دهد و اساساً یک محلول بی‌رنگ است.هر مولکول HCl از یک نسبت هیدروژن و کلر تشکیل شده‌است.این یک ترکیب شیمیایی بسیار خورنده است و می‌تواند بسیار سمی باشد.   کاربرد های اسید هیدروکلریک یک چیز جالب در مورد اسید هیدروکلریک این است که شکم ما این ماده شیمیایی را طبیعی می‌سازد که به هضم غذا کمک می‌کند. اسید هیدروکلریک [...]


گرید

گروه تولیدی رایان شیمی

اتانول نوعی الکل است که می‌تواند با بنزین مخلوط شود و در وسایل نقلیه موتوری مورد استفاده قرار گیرد.

بسیاری از پمپ‌بنزین‌ها سوخت مخلوط را تامین می‌کنند که معمولاً ۱۰ درصد اتانول و ۹۰ درصد بنزین است.خودروها برای استفاده از این ترکیب سوخت به هیچ تغییراتی نیاز ندارند.

خودروهای سوخت فلکس، که در سیستم‌های سوخت تغییراتی دارند، می‌توانند از E۸۵ استفاده کنند که ترکیبی از ۸۵ درصد اتانول و ۱۵ درصد بنزین است.با این اصلاحات، این خودروها می‌توانند از بنزین مستقیم یا هر ترکیبی از اتانول تا ۸۵ درصد استفاده کنند.

اتانول از کجا می آید؟

اتانول را می توان از بسیاری از منابع نشاسته از جمله ذرت ، گندم ، سورگوم دانه ، جو و سیب زمینی و از محصولات شکر مانند نیشکر و سورگوم شیرین تخمیر کرد.

از آنجا که عرضه فراوانی از ذرت وجود داشته است ، بیشتر اتانول ساخته شده در ایالات متحده از ذرت است.

بیشتر اتانول در غرب میانه و غرب بالا تولید می‌شود، جایی که گیاهان اتانول به آن نزدیک هستند و منبع ثابتی از ذرت، دسترسی به منابع آب، و تولید دام در آن نزدیکی دارند.

فرآورده جانبی تولید اتانول دانه های تقطیر کننده ای است که می توان آنها را به صورت دام مرطوب یا خشک تغذیه کرد.

از آنجا که دانه های تقطیر مرطوب قابل نفوذ و سنگین هستند و این به هزینه های حمل و نقل نیز می افزاید ، معمولاً در شعاع ۱۰۰ مایلی گیاه اتانول مورد استفاده قرار می گیرد.

دانه های تقطیر شده با ثبات تر و حمل و نقل آسان تر هستند زمانی که یک تولید کننده اتانول آنها را خشک می کند با این حال ، این باعث افزایش هزینه انرژی برای تولید کننده اتانول می شود

به دلیل دارا بودن فیبر زیاد ، بیشتر دانه های مقطر به گوشت گاو و گاو شیری تغذیه می شوند با این حال ، آنها همچنین می توانند به عنوان مرغ و خوراک خوک مورد استفاده قرار گیرند.

اتانول چگونه درست می شود؟

در اکثر گیاهان جدید اتانول هسته گیاهان ذرت نیز به عنوان گیاهان “آسیاب خشک” شناخته می شوند. سپس آب به همراه آنزیم ها به ذرت زیرزمینی اضافه می شود تا نشاسته برای تخمیر تبدیل شود.

 این مخلوط که تخت عنوان ماش نیز شناخته می شود ، برای پاشیدن نشاسته بیشتر پخته می شود.
قبل از افزودن آنزیم دوم (گلوکو آمیلاز) به خمیر ، مایه را از روی اجاق ها برداشته و اجازه می دهد تا خنک شود.
این آنزیم به تبدیل نشاسته مایع به قند کمک می کند.

مخمر به خمیر اضافه می شود و تخمیر باعث اتانول و دی اکسید کربن می شود.
بعد از حدود دو روز، فرآیند تخمیر کامل شده و خمیر دوباره گرم می‌شود.بعد از حدود دو روز، فرآیند تخمیر کامل شده و خمیر دوباره گرم می‌شود.

در طول فرآیند گرمایش، اتانول به بخار تبدیل می‌شود که جمع‌آوری می‌شود.

در حالی که باقی مانده ذرت و مخمر باقی می‌مانند.

بخار اتانول سرد شده و به مایع تبدیل می‌شود.

این مایع برای حذف آب اضافی از اتانول به دست می‌آید و اتانول “بدون آب یا ۹۶ %” را برای مخلوط کردن با بنزین تولید می‌کند.

نوآوری‌های اصلی متعددی در فرآیند آسیاب خشک وجود دارد که:

 • بهبود بهره وری انرژی
 • کاهش مصرف آب
 • کاهش اندازه و پیچیدگی کارخانه اتانول
 • محصولات اضافه ارزش افزوده را به اضافه اتانول، CO۲ و دانه‌های تقطیر شده بازیافت کنید.

این نوآوری‌ها و تحقیقات فرآیند مستمر فرصت‌های اقتصادی بهتری را در تولید اتانول گندم ایجاد می‌کنند و روش‌های نگاه کردن به یک کارخانه اتانول به عنوان یک سرمایه‌گذاری اجتماعی را تغییر می‌دهند.

اتانول همچنین می تواند توسط یک فرآیند آسیاب مرتوب تولید شود که ذرت را به چندین مؤلفه مختلف تفکیک می کند و گزینه های زیادی برای محصولات نهایی از جمله اتانول در اختیار دارد.

تولید اتانول آسیاب های مرطوب بسیار پیچیده تر هستند و از هزینه های بسیار بالاتری نسبت به گیاهان آسیاب خشک برخوردار هستند.

با وجود پایه تاسیس گیاهان اتانول با استفاده از دانه های حاوی نشاسته به عنوان خوراک ،  روشهای جالب دیگر ساختن الکلهای سوختی توسط تخمیر وجود دارد.

در حال حاضر، محققان در حال مطالعه راه‌هایی برای تولید اتانول از سلولز هستند که از زیست توده مانند ذرت ، , ساقه (ساقه و برگ)، کاه از گندم یا برنج استخراج می‌شود،

اتانول چگونه حمل می شود؟

کامیون‌ها و ترابری راه‌آهن ریلی، متداول ترین روش  برای انتقال اتانول به پایانه‌های باربری هستند، در حال حاضر اتانول توسط خطوط لوله انتقال داده نمی‌شود که برای محصولات نفتی طراحی و مورد استفاده قرار می‌گیرند، با این حال تعداد کمی از شرکت‌ها اتانول را به این روش تست می‌کنند.

 

کاربرد اتانول کجا است؟

اتانول سوخت مناسب برای استفاده در موتورهای اشتعال تراکمی است. اتانول عدد اکتان را بالا می برد و به عنوان یک افزونه جانبی در موتور های بنزینی به کار می رود.

این سوخت می‌تواند به عنوان یک افزودنی برای دیزل (بیودیزل مورد استفاده قرار گیرد. در صنعت شیمیایی، اتانول به عنوان ماده خام مهم محسوب می‌شود.

سود خالص انرژی در تولید

تولید اتانول به سود خالص انرژی منجر می‌شود – طبق برخی تحلیل معتبر – چرخه عمر – تولید حدود ۶۷ درصد بیشتر از تولید انرژی و فرآوری ذرت به اتانول است.تعادل انرژی اغلب می‌تواند گمراه‌کننده باشد، چرا که صنعت اتانول به سرعت در حال تغییر است تا بازده بیشتری بدست آورد و محصولات دارای ارزش افزوده بیشتری را از مقدار ماده خام تولید کند.

یکی از راه های افزایش این کارآیی ، ایجاد اتانول سلولزی از محصول DDGS است که در حال حاضر در کارخانه اتانول قرار دارد و به جای گاز طبیعی از کباب های ذرت و بخار ذرت (برگ و ساقه) استفاده می کند.

References
۱٫ Improvements in Life Cycle Energy Efficiency and Greenhouse Gas Emissions of Corn-Ethanol, Adam J. Liska, Haishun S. Yang, Virgil R. Bremer, Terry J. Klopfenstein, Daniel T. Walters, Galen E. Erickson, and Kenneth G. Cassman. Journal of Industrial Ecology.

گروه تولیدی رایان شیمی

اسید هیدروکلریک زمانی شکل می‌گیرد که گاز کلرید در آب مخلوط می‌شود.

زمانی که واکنش رخ می‌دهد، اسید کلروهیدریک بوی تندی می‌دهد و اساساً یک محلول بی‌رنگ است.هر مولکول HCl از یک نسبت هیدروژن و کلر تشکیل شده‌است.این یک ترکیب شیمیایی بسیار خورنده است و می‌تواند بسیار سمی باشد.

 

کاربرد های اسید هیدروکلریک

یک چیز جالب در مورد اسید هیدروکلریک این است که شکم ما این ماده شیمیایی را طبیعی می‌سازد که به هضم غذا کمک می‌کند. اسید هیدروکلریک محتویات معده را تمیز می‌کند.این اسید در درجه اول در چندین صنعت مثل لاستیک، نساجی و حتی در عکاسی کاربرد فراوانی دارد .

این ماده یکی از مواد رایج در خانه است. با این حال، استفاده زیادی از اسید هیدروکلریک وجود دارد. این روش در فرآوری فولاد، در تولید باتری‌ها، وسایل آتش‌بازی و غیره استفاده می‌شود. بیایید نگاهی به برخی از کاربردهای در جزئیات بیندازیم.

 

۵ کاربرد متداول اسید هیدروکلریک

 • تولید ترکیبات آلی
 • تولید ترکیبات معدنی
 • از بین بردن لکه های فلزی
 • تولید روغن
 • تصفیه نمک خوراکی، و کنترل pH

۱. تولید ترکیبات آلی

اسید هیدروکلریک / در تولید ترکیبات آلی مانند وینیل کلرید و دی کلرواتان برای پلاستیک یا PVC (پلی وینیل کلرید) ، بیسفنول A و بسیاری دیگر استفاده می شود.

۲٫ تولید ترکیبات معدنی

از این اسید برای تهیه ترکیباتی استفاده می شود که به عنوان مواد شیمیایی تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند.

برخی از نمونه ها شامل کلرید پلی آلومینیوم (PAC) ، کلرید آهن (III) ، اسید فریک ، کربوهیدرات آلومینیومی است که در تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد.

  همچنین در بازسازی رزینهای تبادل یونی مورد استفاده قرار می گیرد و بطور ویژه برای شستشوی کاتیون ها از رزین ها استفاده می شود.

۳٫ از بین بردن لکه های فلزی و تمیز کردن سنگ و کاشی

اسید هیدروکلریک بسیار خورنده است و به دلیل همین طبیعت از آن به عنوان ماده شیمیایی برای از بین بردن لکه ها یا زنگ زدگی به ویژه از فلزاتی مانند آهن ، مس و سایر مواد استفاده می شود.

این ماده  اغلب به صورت رقیق استفاده می شود. اسید هیدروکلریک معمولاً برای تمیز کردن کاشی ها در آشپزخانه ها و حمام ها مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین ضد عفونی کننده می باشد.

 

۴٫تولید روغن

هیدروکلریک اسید در تولید نفت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به طور کلی، HCl به یک صخره تزریق می‌شود که در آن به دلیل واکنش سنگ ساختار حفره بزرگ را تشکیل می‌دهد.

در حال حاضر، این به میزان قابل‌توجهی در تولید نفت ، این ماده به ما کمک می‌کند.

اینها برخی از کاربردهای رایج از این اسید است. برای دانستن بیشتر در مورد خواص و ساختار اسیدها و پایگاه‌هایی که می‌توانید از سایت BYJU دیدن کنید .

۵٫ تصفیه نمک خوراکی، و کنترل pH

این اسید برای تصفیه نمک های خوراکی استفاده می شود.
علاوه بر این ، HCl بیشتر برای تنظیم اسیدیته (pH) محلول ها مورد استفاده قرار می گیرد و از آن در کنترل pH محصولات دارویی ، غذاها و آب استفاده می شود.

 

سوالات متداول در مورد کاربرد اسید هیدروکلریک

 

اسید هیدروکلریک برای چه مواردی استفاده می شود؟

در ساخت باتری ، لامپهای فتوفلاش و آتش بازی از اسید هیدروکلریک نیز استفاده می شود.
حتی برای تولید قند و تولید ژلاتین نیز استفاده می شود.

آیا اسید هیدروکلریک خطرناک است؟

اسید هیدروکلریک به عنوان ماده سمی شناخته می‌شود. مه های رقیق ممکن است حاوی اسید هیدروکلریک رقیق  باشد که به نام دود باروت معروف است.

 

آیا اسید کلرهیدریک یه ترکیب هست؟

کلرید هیدروژن (HCl) ، مخلوط هیدروژن و کلر از عناصر ، گاز در دمای و فشار اتمسفر است. اسید هیدروکلریک یک محلول گاز آب محسوب می شود.

آیا HCl یک اسید فرار است؟

اسید هیدروکلریک یک ماده متغیر است و تقطیر غشایی آن را از حلال ها جدا می‌کند.

 

نام دیگر اسید هیدروکلریک چیست؟

یک اسید خورنده قوی که به طور گسترده ای به عنوان معرف در آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد. این با حل کلرید آب از هیدروژن تشکیل می شود. GASTRIC ACID جزء اسید هیدروکلریک اسید GASTRIC JUICE است.

وقتی گاز هیدروژن (HCl) در آب حل می‌شود یک ترکیب شیمیایی به نام اسید هیدروکلریک  شکل می‌گیرد. این یک محلول بدون بو و بی‌رنگ هیدروژن، کلر در آب است. همچنین به عنوان اسید muriatic و یا سالید نمک شناخته می‌شود.اسید هیدروکلریک / اسید موریاتیک یک ترکیب شیمیایی بسیار خورنده است و دارای چندین کاربرد / کاربرد است.

در اینجا چند کاربرد / کاربرد اسید موریاتیک / اسید هیدروکلریک وجود دارد:

 

۱٫ برای تولید ترکیبات آلی

اسید هیدروکلریک / اسید موریاتیک دارای چندین کاربرد صنعتی است و یکی از این کاربردها در تولید ترکیبات آلی مانند دی کلرواتان و وینیل کلرید برای PVC است.همچنین در تولید سایر ترکیبات آلی مانند بیسفنول A نیز مورد استفاده قرار می گیرد که در محصولات دارویی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

 

۲٫ برای تولید ترکیبات معدنی

اسید هیدروکلریک / موریاتیک بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ، تولید ترکیبات معدنی مانند مواد شیمیایی تصفیه آب مانند کلرید پلی آلومینیوم (PAC) و کلرید آهن (III) ،که به عنوان عوامل انعقادی و لخته سازی در تولید آب آشامیدنی ، تصفیه فاضلاب و تولید کاغذ مورد استفاده قرار می گیرند.

 

۳٫ برای از بین بردن لکه های فلزی

این اسید اگر چه بسیار خورنده است، از آن برای پاک کردن لکه‌ها از فلزات استفاده می‌شود.این اسید می‌تواند آهن، مس، برنج و فلزات دیگر را تمیز کند؛ با این حال باید با افزودن ۹ قسمت آب به ۱ بخش از اسید آن را رقیق کرد.نباید از آن مستقیماً در فلزات استفاده کرد چون یک عامل تمیز کننده بسیار قدرتمند است.

 

۴- برای تمیز کردن استخرها

اگرچه استخرها را می توان با مواد شوینده و اسکراب های معمولی تمیز کرد ،از بین بردن برخی لکه ها که بین کاشی ها چسبیده اند ، کار آسانی نیست. در این حالت ، اسید موریاتیک / هیدروکلریک اسید مفید است.در اینجا نیز باید ۱۰ قسمت آب را به ۱ قسمت اسید اضافه کنید تا یک محلول برای تمیز کردن استخر تهیه شود.

 

۵- برای هضم غذاهاپ

هیدروکلریک اسید در معده بدن انسان نیز وجود دارد که به هضم غذاها کمک می کند. محتویات معده را اسیدی می کند.

 

۶. برای تصفیه نمک خوراکی

اسید هیدروکلریک / موریاتیک برای خالص کردن نمک سفره استفاده می شود. برای تنظیم اسیدیته (pH) محلول ها استفاده می شود. برای کنترل pH محصولات دارویی ، غذاها و آب آشامیدنی استفاده می شود.

همچنین از آن برای خنثی کردن جریان‌های زباله (حاوی مواد قلیایی) استفاده می‌شود.

۸. برای بازسازی مبدل‌های یونی


متوسط

گروه تولیدی رایان شیمی

اتانول نوعی الکل است که می‌تواند با بنزین مخلوط شود و در وسایل نقلیه موتوری مورد استفاده قرار گیرد.

بسیاری از پمپ‌بنزین‌ها سوخت مخلوط را تامین می‌کنند که معمولاً ۱۰ درصد اتانول و ۹۰ درصد بنزین است.خودروها برای استفاده از این ترکیب سوخت به هیچ تغییراتی نیاز ندارند.

خودروهای سوخت فلکس، که در سیستم‌های سوخت تغییراتی دارند، می‌توانند از E۸۵ استفاده کنند که ترکیبی از ۸۵ درصد اتانول و ۱۵ درصد بنزین است.با این اصلاحات، این خودروها می‌توانند از بنزین مستقیم یا هر ترکیبی از اتانول تا ۸۵ درصد استفاده کنند.

اتانول از کجا می آید؟

اتانول را می توان از بسیاری از منابع نشاسته از جمله ذرت ، گندم ، سورگوم دانه ، جو و سیب زمینی و از محصولات شکر مانند نیشکر و سورگوم شیرین تخمیر کرد.

از آنجا که عرضه فراوانی از ذرت وجود داشته است ، بیشتر اتانول ساخته شده در ایالات متحده از ذرت است.

بیشتر اتانول در غرب میانه و غرب بالا تولید می‌شود، جایی که گیاهان اتانول به آن نزدیک هستند و منبع ثابتی از ذرت، دسترسی به منابع آب، و تولید دام در آن نزدیکی دارند.

فرآورده جانبی تولید اتانول دانه های تقطیر کننده ای است که می توان آنها را به صورت دام مرطوب یا خشک تغذیه کرد.

از آنجا که دانه های تقطیر مرطوب قابل نفوذ و سنگین هستند و این به هزینه های حمل و نقل نیز می افزاید ، معمولاً در شعاع ۱۰۰ مایلی گیاه اتانول مورد استفاده قرار می گیرد.

دانه های تقطیر شده با ثبات تر و حمل و نقل آسان تر هستند زمانی که یک تولید کننده اتانول آنها را خشک می کند با این حال ، این باعث افزایش هزینه انرژی برای تولید کننده اتانول می شود

به دلیل دارا بودن فیبر زیاد ، بیشتر دانه های مقطر به گوشت گاو و گاو شیری تغذیه می شوند با این حال ، آنها همچنین می توانند به عنوان مرغ و خوراک خوک مورد استفاده قرار گیرند.

اتانول چگونه درست می شود؟

در اکثر گیاهان جدید اتانول هسته گیاهان ذرت نیز به عنوان گیاهان “آسیاب خشک” شناخته می شوند. سپس آب به همراه آنزیم ها به ذرت زیرزمینی اضافه می شود تا نشاسته برای تخمیر تبدیل شود.

 این مخلوط که تخت عنوان ماش نیز شناخته می شود ، برای پاشیدن نشاسته بیشتر پخته می شود.
قبل از افزودن آنزیم دوم (گلوکو آمیلاز) به خمیر ، مایه را از روی اجاق ها برداشته و اجازه می دهد تا خنک شود.
این آنزیم به تبدیل نشاسته مایع به قند کمک می کند.

مخمر به خمیر اضافه می شود و تخمیر باعث اتانول و دی اکسید کربن می شود.
بعد از حدود دو روز، فرآیند تخمیر کامل شده و خمیر دوباره گرم می‌شود.بعد از حدود دو روز، فرآیند تخمیر کامل شده و خمیر دوباره گرم می‌شود.

در طول فرآیند گرمایش، اتانول به بخار تبدیل می‌شود که جمع‌آوری می‌شود.

در حالی که باقی مانده ذرت و مخمر باقی می‌مانند.

بخار اتانول سرد شده و به مایع تبدیل می‌شود.

این مایع برای حذف آب اضافی از اتانول به دست می‌آید و اتانول “بدون آب یا ۹۶ %” را برای مخلوط کردن با بنزین تولید می‌کند.

نوآوری‌های اصلی متعددی در فرآیند آسیاب خشک وجود دارد که:

 • بهبود بهره وری انرژی
 • کاهش مصرف آب
 • کاهش اندازه و پیچیدگی کارخانه اتانول
 • محصولات اضافه ارزش افزوده را به اضافه اتانول، CO۲ و دانه‌های تقطیر شده بازیافت کنید.

این نوآوری‌ها و تحقیقات فرآیند مستمر فرصت‌های اقتصادی بهتری را در تولید اتانول گندم ایجاد می‌کنند و روش‌های نگاه کردن به یک کارخانه اتانول به عنوان یک سرمایه‌گذاری اجتماعی را تغییر می‌دهند.

اتانول همچنین می تواند توسط یک فرآیند آسیاب مرتوب تولید شود که ذرت را به چندین مؤلفه مختلف تفکیک می کند و گزینه های زیادی برای محصولات نهایی از جمله اتانول در اختیار دارد.

تولید اتانول آسیاب های مرطوب بسیار پیچیده تر هستند و از هزینه های بسیار بالاتری نسبت به گیاهان آسیاب خشک برخوردار هستند.

با وجود پایه تاسیس گیاهان اتانول با استفاده از دانه های حاوی نشاسته به عنوان خوراک ،  روشهای جالب دیگر ساختن الکلهای سوختی توسط تخمیر وجود دارد.

در حال حاضر، محققان در حال مطالعه راه‌هایی برای تولید اتانول از سلولز هستند که از زیست توده مانند ذرت ، , ساقه (ساقه و برگ)، کاه از گندم یا برنج استخراج می‌شود،

اتانول چگونه حمل می شود؟

کامیون‌ها و ترابری راه‌آهن ریلی، متداول ترین روش  برای انتقال اتانول به پایانه‌های باربری هستند، در حال حاضر اتانول توسط خطوط لوله انتقال داده نمی‌شود که برای محصولات نفتی طراحی و مورد استفاده قرار می‌گیرند، با این حال تعداد کمی از شرکت‌ها اتانول را به این روش تست می‌کنند.

 

کاربرد اتانول کجا است؟

اتانول سوخت مناسب برای استفاده در موتورهای اشتعال تراکمی است. اتانول عدد اکتان را بالا می برد و به عنوان یک افزونه جانبی در موتور های بنزینی به کار می رود.

این سوخت می‌تواند به عنوان یک افزودنی برای دیزل (بیودیزل مورد استفاده قرار گیرد. در صنعت شیمیایی، اتانول به عنوان ماده خام مهم محسوب می‌شود.

سود خالص انرژی در تولید

تولید اتانول به سود خالص انرژی منجر می‌شود – طبق برخی تحلیل معتبر – چرخه عمر – تولید حدود ۶۷ درصد بیشتر از تولید انرژی و فرآوری ذرت به اتانول است.تعادل انرژی اغلب می‌تواند گمراه‌کننده باشد، چرا که صنعت اتانول به سرعت در حال تغییر است تا بازده بیشتری بدست آورد و محصولات دارای ارزش افزوده بیشتری را از مقدار ماده خام تولید کند.

یکی از راه های افزایش این کارآیی ، ایجاد اتانول سلولزی از محصول DDGS است که در حال حاضر در کارخانه اتانول قرار دارد و به جای گاز طبیعی از کباب های ذرت و بخار ذرت (برگ و ساقه) استفاده می کند.

References
۱٫ Improvements in Life Cycle Energy Efficiency and Greenhouse Gas Emissions of Corn-Ethanol, Adam J. Liska, Haishun S. Yang, Virgil R. Bremer, Terry J. Klopfenstein, Daniel T. Walters, Galen E. Erickson, and Kenneth G. Cassman. Journal of Industrial Ecology.

گروه تولیدی رایان شیمی

اسید هیدروکلریک زمانی شکل می‌گیرد که گاز کلرید در آب مخلوط می‌شود.

زمانی که واکنش رخ می‌دهد، اسید کلروهیدریک بوی تندی می‌دهد و اساساً یک محلول بی‌رنگ است.هر مولکول HCl از یک نسبت هیدروژن و کلر تشکیل شده‌است.این یک ترکیب شیمیایی بسیار خورنده است و می‌تواند بسیار سمی باشد.

 

کاربرد های اسید هیدروکلریک

یک چیز جالب در مورد اسید هیدروکلریک این است که شکم ما این ماده شیمیایی را طبیعی می‌سازد که به هضم غذا کمک می‌کند. اسید هیدروکلریک محتویات معده را تمیز می‌کند.این اسید در درجه اول در چندین صنعت مثل لاستیک، نساجی و حتی در عکاسی کاربرد فراوانی دارد .

این ماده یکی از مواد رایج در خانه است. با این حال، استفاده زیادی از اسید هیدروکلریک وجود دارد. این روش در فرآوری فولاد، در تولید باتری‌ها، وسایل آتش‌بازی و غیره استفاده می‌شود. بیایید نگاهی به برخی از کاربردهای در جزئیات بیندازیم.

 

۵ کاربرد متداول اسید هیدروکلریک

 • تولید ترکیبات آلی
 • تولید ترکیبات معدنی
 • از بین بردن لکه های فلزی
 • تولید روغن
 • تصفیه نمک خوراکی، و کنترل pH

۱. تولید ترکیبات آلی

اسید هیدروکلریک / در تولید ترکیبات آلی مانند وینیل کلرید و دی کلرواتان برای پلاستیک یا PVC (پلی وینیل کلرید) ، بیسفنول A و بسیاری دیگر استفاده می شود.

۲٫ تولید ترکیبات معدنی

از این اسید برای تهیه ترکیباتی استفاده می شود که به عنوان مواد شیمیایی تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند.

برخی از نمونه ها شامل کلرید پلی آلومینیوم (PAC) ، کلرید آهن (III) ، اسید فریک ، کربوهیدرات آلومینیومی است که در تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد.

  همچنین در بازسازی رزینهای تبادل یونی مورد استفاده قرار می گیرد و بطور ویژه برای شستشوی کاتیون ها از رزین ها استفاده می شود.

۳٫ از بین بردن لکه های فلزی و تمیز کردن سنگ و کاشی

اسید هیدروکلریک بسیار خورنده است و به دلیل همین طبیعت از آن به عنوان ماده شیمیایی برای از بین بردن لکه ها یا زنگ زدگی به ویژه از فلزاتی مانند آهن ، مس و سایر مواد استفاده می شود.

این ماده  اغلب به صورت رقیق استفاده می شود. اسید هیدروکلریک معمولاً برای تمیز کردن کاشی ها در آشپزخانه ها و حمام ها مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین ضد عفونی کننده می باشد.

 

۴٫تولید روغن

هیدروکلریک اسید در تولید نفت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به طور کلی، HCl به یک صخره تزریق می‌شود که در آن به دلیل واکنش سنگ ساختار حفره بزرگ را تشکیل می‌دهد.

در حال حاضر، این به میزان قابل‌توجهی در تولید نفت ، این ماده به ما کمک می‌کند.

اینها برخی از کاربردهای رایج از این اسید است. برای دانستن بیشتر در مورد خواص و ساختار اسیدها و پایگاه‌هایی که می‌توانید از سایت BYJU دیدن کنید .

۵٫ تصفیه نمک خوراکی، و کنترل pH

این اسید برای تصفیه نمک های خوراکی استفاده می شود.
علاوه بر این ، HCl بیشتر برای تنظیم اسیدیته (pH) محلول ها مورد استفاده قرار می گیرد و از آن در کنترل pH محصولات دارویی ، غذاها و آب استفاده می شود.

 

سوالات متداول در مورد کاربرد اسید هیدروکلریک

 

اسید هیدروکلریک برای چه مواردی استفاده می شود؟

در ساخت باتری ، لامپهای فتوفلاش و آتش بازی از اسید هیدروکلریک نیز استفاده می شود.
حتی برای تولید قند و تولید ژلاتین نیز استفاده می شود.

آیا اسید هیدروکلریک خطرناک است؟

اسید هیدروکلریک به عنوان ماده سمی شناخته می‌شود. مه های رقیق ممکن است حاوی اسید هیدروکلریک رقیق  باشد که به نام دود باروت معروف است.

 

آیا اسید کلرهیدریک یه ترکیب هست؟

کلرید هیدروژن (HCl) ، مخلوط هیدروژن و کلر از عناصر ، گاز در دمای و فشار اتمسفر است. اسید هیدروکلریک یک محلول گاز آب محسوب می شود.

آیا HCl یک اسید فرار است؟

اسید هیدروکلریک یک ماده متغیر است و تقطیر غشایی آن را از حلال ها جدا می‌کند.

 

نام دیگر اسید هیدروکلریک چیست؟

یک اسید خورنده قوی که به طور گسترده ای به عنوان معرف در آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد. این با حل کلرید آب از هیدروژن تشکیل می شود. GASTRIC ACID جزء اسید هیدروکلریک اسید GASTRIC JUICE است.


بزرگ

اتانول چیست

گروه تولیدی رایان شیمی اتانول نوعی الکل است که می‌تواند با بنزین مخلوط شود و در وسایل نقلیه موتوری مورد استفاده قرار گیرد. بسیاری از پمپ‌بنزین‌ها سوخت مخلوط را تامین می‌کنند که معمولاً ۱۰ درصد اتانول و ۹۰ درصد بنزین است.خودروها برای استفاده از این ترکیب سوخت به هیچ تغییراتی نیاز ندارند. خودروهای سوخت فلکس، که در سیستم‌های سوخت تغییراتی دارند، می‌توانند از E۸۵ استفاده کنند که ترکیبی از ۸۵ درصد اتانول و ۱۵ درصد بنزین است.با این اصلاحات، این خودروها می‌توانند [...]

ادامه مطلب ...

کاربرد های اسید هیدروکلریک

گروه تولیدی رایان شیمی اسید هیدروکلریک زمانی شکل می‌گیرد که گاز کلرید در آب مخلوط می‌شود. زمانی که واکنش رخ می‌دهد، اسید کلروهیدریک بوی تندی می‌دهد و اساساً یک محلول بی‌رنگ است.هر مولکول HCl از یک نسبت هیدروژن و کلر تشکیل شده‌است.این یک ترکیب شیمیایی بسیار خورنده است و می‌تواند بسیار سمی باشد.   کاربرد های اسید هیدروکلریک یک چیز جالب در مورد اسید هیدروکلریک این است که شکم ما این ماده شیمیایی را طبیعی می‌سازد که به هضم غذا کمک می‌کند. اسید هیدروکلریک [...]

ادامه مطلب ...

بزرگ همراه عنوان

اتانول چیست

گروه تولیدی رایان شیمی اتانول نوعی الکل است که می‌تواند با بنزین مخلوط شود و در وسایل نقلیه موتوری مورد استفاده قرار گیرد. بسیاری از پمپ‌بنزین‌ها سوخت مخلوط را تامین می‌کنند که معمولاً ۱۰ درصد اتانول و ۹۰ درصد بنزین است.خودروها برای استفاده از این ترکیب سوخت به هیچ تغییراتی نیاز ندارند. خودروهای سوخت فلکس، که در سیستم‌های سوخت تغییراتی دارند، می‌توانند از E۸۵ استفاده کنند که ترکیبی از ۸۵ درصد اتانول و ۱۵ درصد بنزین است.با این اصلاحات، این خودروها می‌توانند [...]

ادامه مطلب ...

کاربرد های اسید هیدروکلریک

گروه تولیدی رایان شیمی اسید هیدروکلریک زمانی شکل می‌گیرد که گاز کلرید در آب مخلوط می‌شود. زمانی که واکنش رخ می‌دهد، اسید کلروهیدریک بوی تندی می‌دهد و اساساً یک محلول بی‌رنگ است.هر مولکول HCl از یک نسبت هیدروژن و کلر تشکیل شده‌است.این یک ترکیب شیمیایی بسیار خورنده است و می‌تواند بسیار سمی باشد.   کاربرد های اسید هیدروکلریک یک چیز جالب در مورد اسید هیدروکلریک این است که شکم ما این ماده شیمیایی را طبیعی می‌سازد که به هضم غذا کمک می‌کند. اسید هیدروکلریک [...]

ادامه مطلب ...

کامل

گروه تولیدی رایان شیمی

اتانول نوعی الکل است که می‌تواند با بنزین مخلوط شود و در وسایل نقلیه موتوری مورد استفاده قرار گیرد.

بسیاری از پمپ‌بنزین‌ها سوخت مخلوط را تامین می‌کنند که معمولاً ۱۰ درصد اتانول و ۹۰ درصد بنزین است.خودروها برای استفاده از این ترکیب سوخت به هیچ تغییراتی نیاز ندارند.

خودروهای سوخت فلکس، که در سیستم‌های سوخت تغییراتی دارند، می‌توانند از E۸۵ استفاده کنند که ترکیبی از ۸۵ درصد اتانول و ۱۵ درصد بنزین است.با این اصلاحات، این خودروها می‌توانند از بنزین مستقیم یا هر ترکیبی از اتانول تا ۸۵ درصد استفاده کنند.

اتانول از کجا می آید؟

اتانول را می توان از بسیاری از منابع نشاسته از جمله ذرت ، گندم ، سورگوم دانه ، جو و سیب زمینی و از محصولات شکر مانند نیشکر و سورگوم شیرین تخمیر کرد.

از آنجا که عرضه فراوانی از ذرت وجود داشته است ، بیشتر اتانول ساخته شده در ایالات متحده از ذرت است.

بیشتر اتانول در غرب میانه و غرب بالا تولید می‌شود، جایی که گیاهان اتانول به آن نزدیک هستند و منبع ثابتی از ذرت، دسترسی به منابع آب، و تولید دام در آن نزدیکی دارند.

فرآورده جانبی تولید اتانول دانه های تقطیر کننده ای است که می توان آنها را به صورت دام مرطوب یا خشک تغذیه کرد.

از آنجا که دانه های تقطیر مرطوب قابل نفوذ و سنگین هستند و این به هزینه های حمل و نقل نیز می افزاید ، معمولاً در شعاع ۱۰۰ مایلی گیاه اتانول مورد استفاده قرار می گیرد.

دانه های تقطیر شده با ثبات تر و حمل و نقل آسان تر هستند زمانی که یک تولید کننده اتانول آنها را خشک می کند با این حال ، این باعث افزایش هزینه انرژی برای تولید کننده اتانول می شود

به دلیل دارا بودن فیبر زیاد ، بیشتر دانه های مقطر به گوشت گاو و گاو شیری تغذیه می شوند با این حال ، آنها همچنین می توانند به عنوان مرغ و خوراک خوک مورد استفاده قرار گیرند.

اتانول چگونه درست می شود؟

در اکثر گیاهان جدید اتانول هسته گیاهان ذرت نیز به عنوان گیاهان “آسیاب خشک” شناخته می شوند. سپس آب به همراه آنزیم ها به ذرت زیرزمینی اضافه می شود تا نشاسته برای تخمیر تبدیل شود.

 این مخلوط که تخت عنوان ماش نیز شناخته می شود ، برای پاشیدن نشاسته بیشتر پخته می شود.
قبل از افزودن آنزیم دوم (گلوکو آمیلاز) به خمیر ، مایه را از روی اجاق ها برداشته و اجازه می دهد تا خنک شود.
این آنزیم به تبدیل نشاسته مایع به قند کمک می کند.

مخمر به خمیر اضافه می شود و تخمیر باعث اتانول و دی اکسید کربن می شود.
بعد از حدود دو روز، فرآیند تخمیر کامل شده و خمیر دوباره گرم می‌شود.بعد از حدود دو روز، فرآیند تخمیر کامل شده و خمیر دوباره گرم می‌شود.

در طول فرآیند گرمایش، اتانول به بخار تبدیل می‌شود که جمع‌آوری می‌شود.

در حالی که باقی مانده ذرت و مخمر باقی می‌مانند.

بخار اتانول سرد شده و به مایع تبدیل می‌شود.

این مایع برای حذف آب اضافی از اتانول به دست می‌آید و اتانول “بدون آب یا ۹۶ %” را برای مخلوط کردن با بنزین تولید می‌کند.

نوآوری‌های اصلی متعددی در فرآیند آسیاب خشک وجود دارد که:

 • بهبود بهره وری انرژی
 • کاهش مصرف آب
 • کاهش اندازه و پیچیدگی کارخانه اتانول
 • محصولات اضافه ارزش افزوده را به اضافه اتانول، CO۲ و دانه‌های تقطیر شده بازیافت کنید.

این نوآوری‌ها و تحقیقات فرآیند مستمر فرصت‌های اقتصادی بهتری را در تولید اتانول گندم ایجاد می‌کنند و روش‌های نگاه کردن به یک کارخانه اتانول به عنوان یک سرمایه‌گذاری اجتماعی را تغییر می‌دهند.

اتانول همچنین می تواند توسط یک فرآیند آسیاب مرتوب تولید شود که ذرت را به چندین مؤلفه مختلف تفکیک می کند و گزینه های زیادی برای محصولات نهایی از جمله اتانول در اختیار دارد.

تولید اتانول آسیاب های مرطوب بسیار پیچیده تر هستند و از هزینه های بسیار بالاتری نسبت به گیاهان آسیاب خشک برخوردار هستند.

با وجود پایه تاسیس گیاهان اتانول با استفاده از دانه های حاوی نشاسته به عنوان خوراک ،  روشهای جالب دیگر ساختن الکلهای سوختی توسط تخمیر وجود دارد.

در حال حاضر، محققان در حال مطالعه راه‌هایی برای تولید اتانول از سلولز هستند که از زیست توده مانند ذرت ، , ساقه (ساقه و برگ)، کاه از گندم یا برنج استخراج می‌شود،

اتانول چگونه حمل می شود؟

کامیون‌ها و ترابری راه‌آهن ریلی، متداول ترین روش  برای انتقال اتانول به پایانه‌های باربری هستند، در حال حاضر اتانول توسط خطوط لوله انتقال داده نمی‌شود که برای محصولات نفتی طراحی و مورد استفاده قرار می‌گیرند، با این حال تعداد کمی از شرکت‌ها اتانول را به این روش تست می‌کنند.

 

کاربرد اتانول کجا است؟

اتانول سوخت مناسب برای استفاده در موتورهای اشتعال تراکمی است. اتانول عدد اکتان را بالا می برد و به عنوان یک افزونه جانبی در موتور های بنزینی به کار می رود.

این سوخت می‌تواند به عنوان یک افزودنی برای دیزل (بیودیزل مورد استفاده قرار گیرد. در صنعت شیمیایی، اتانول به عنوان ماده خام مهم محسوب می‌شود.

سود خالص انرژی در تولید

تولید اتانول به سود خالص انرژی منجر می‌شود – طبق برخی تحلیل معتبر – چرخه عمر – تولید حدود ۶۷ درصد بیشتر از تولید انرژی و فرآوری ذرت به اتانول است.تعادل انرژی اغلب می‌تواند گمراه‌کننده باشد، چرا که صنعت اتانول به سرعت در حال تغییر است تا بازده بیشتری بدست آورد و محصولات دارای ارزش افزوده بیشتری را از مقدار ماده خام تولید کند.

یکی از راه های افزایش این کارآیی ، ایجاد اتانول سلولزی از محصول DDGS است که در حال حاضر در کارخانه اتانول قرار دارد و به جای گاز طبیعی از کباب های ذرت و بخار ذرت (برگ و ساقه) استفاده می کند.

References
۱٫ Improvements in Life Cycle Energy Efficiency and Greenhouse Gas Emissions of Corn-Ethanol, Adam J. Liska, Haishun S. Yang, Virgil R. Bremer, Terry J. Klopfenstein, Daniel T. Walters, Galen E. Erickson, and Kenneth G. Cassman. Journal of Industrial Ecology.

گروه تولیدی رایان شیمی

اسید هیدروکلریک زمانی شکل می‌گیرد که گاز کلرید در آب مخلوط می‌شود.

زمانی که واکنش رخ می‌دهد، اسید کلروهیدریک بوی تندی می‌دهد و اساساً یک محلول بی‌رنگ است.هر مولکول HCl از یک نسبت هیدروژن و کلر تشکیل شده‌است.این یک ترکیب شیمیایی بسیار خورنده است و می‌تواند بسیار سمی باشد.

 

کاربرد های اسید هیدروکلریک

یک چیز جالب در مورد اسید هیدروکلریک این است که شکم ما این ماده شیمیایی را طبیعی می‌سازد که به هضم غذا کمک می‌کند. اسید هیدروکلریک محتویات معده را تمیز می‌کند.این اسید در درجه اول در چندین صنعت مثل لاستیک، نساجی و حتی در عکاسی کاربرد فراوانی دارد .

این ماده یکی از مواد رایج در خانه است. با این حال، استفاده زیادی از اسید هیدروکلریک وجود دارد. این روش در فرآوری فولاد، در تولید باتری‌ها، وسایل آتش‌بازی و غیره استفاده می‌شود. بیایید نگاهی به برخی از کاربردهای در جزئیات بیندازیم.

 

۵ کاربرد متداول اسید هیدروکلریک

 • تولید ترکیبات آلی
 • تولید ترکیبات معدنی
 • از بین بردن لکه های فلزی
 • تولید روغن
 • تصفیه نمک خوراکی، و کنترل pH

۱. تولید ترکیبات آلی

اسید هیدروکلریک / در تولید ترکیبات آلی مانند وینیل کلرید و دی کلرواتان برای پلاستیک یا PVC (پلی وینیل کلرید) ، بیسفنول A و بسیاری دیگر استفاده می شود.

۲٫ تولید ترکیبات معدنی

از این اسید برای تهیه ترکیباتی استفاده می شود که به عنوان مواد شیمیایی تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند.

برخی از نمونه ها شامل کلرید پلی آلومینیوم (PAC) ، کلرید آهن (III) ، اسید فریک ، کربوهیدرات آلومینیومی است که در تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد.

  همچنین در بازسازی رزینهای تبادل یونی مورد استفاده قرار می گیرد و بطور ویژه برای شستشوی کاتیون ها از رزین ها استفاده می شود.

۳٫ از بین بردن لکه های فلزی و تمیز کردن سنگ و کاشی

اسید هیدروکلریک بسیار خورنده است و به دلیل همین طبیعت از آن به عنوان ماده شیمیایی برای از بین بردن لکه ها یا زنگ زدگی به ویژه از فلزاتی مانند آهن ، مس و سایر مواد استفاده می شود.

این ماده  اغلب به صورت رقیق استفاده می شود. اسید هیدروکلریک معمولاً برای تمیز کردن کاشی ها در آشپزخانه ها و حمام ها مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین ضد عفونی کننده می باشد.

 

۴٫تولید روغن

هیدروکلریک اسید در تولید نفت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به طور کلی، HCl به یک صخره تزریق می‌شود که در آن به دلیل واکنش سنگ ساختار حفره بزرگ را تشکیل می‌دهد.

در حال حاضر، این به میزان قابل‌توجهی در تولید نفت ، این ماده به ما کمک می‌کند.

اینها برخی از کاربردهای رایج از این اسید است. برای دانستن بیشتر در مورد خواص و ساختار اسیدها و پایگاه‌هایی که می‌توانید از سایت BYJU دیدن کنید .

۵٫ تصفیه نمک خوراکی، و کنترل pH

این اسید برای تصفیه نمک های خوراکی استفاده می شود.
علاوه بر این ، HCl بیشتر برای تنظیم اسیدیته (pH) محلول ها مورد استفاده قرار می گیرد و از آن در کنترل pH محصولات دارویی ، غذاها و آب استفاده می شود.

 

سوالات متداول در مورد کاربرد اسید هیدروکلریک

 

اسید هیدروکلریک برای چه مواردی استفاده می شود؟

در ساخت باتری ، لامپهای فتوفلاش و آتش بازی از اسید هیدروکلریک نیز استفاده می شود.
حتی برای تولید قند و تولید ژلاتین نیز استفاده می شود.

آیا اسید هیدروکلریک خطرناک است؟

اسید هیدروکلریک به عنوان ماده سمی شناخته می‌شود. مه های رقیق ممکن است حاوی اسید هیدروکلریک رقیق  باشد که به نام دود باروت معروف است.

 

آیا اسید کلرهیدریک یه ترکیب هست؟

کلرید هیدروژن (HCl) ، مخلوط هیدروژن و کلر از عناصر ، گاز در دمای و فشار اتمسفر است. اسید هیدروکلریک یک محلول گاز آب محسوب می شود.

آیا HCl یک اسید فرار است؟

اسید هیدروکلریک یک ماده متغیر است و تقطیر غشایی آن را از حلال ها جدا می‌کند.

 

نام دیگر اسید هیدروکلریک چیست؟

یک اسید خورنده قوی که به طور گسترده ای به عنوان معرف در آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد. این با حل کلرید آب از هیدروژن تشکیل می شود. GASTRIC ACID جزء اسید هیدروکلریک اسید GASTRIC JUICE است.

Call Now Buttonتماس